Prodej-autohifi.cz - prodejce autohifi

kontakt: Prodej-autohifi.cz, Ing. Milan Rychtr, Cítolibská 2550, Louny, 440 01, ČR
Tel.: 774 456 146

 

Autohifi

Zde bychom všem zájemcům o lepší hudbu v autě rádi nastínili několik hlavních možností, jak si požitek z hudby při jízdě náležitě vychutnat.

Předem by bylo dobré uvědomit si co od vašich investic očekáváte. V zásadě rozlišujeme 2 hlavní skupiny lidí, které se různě více či méně prolínaji. Těmi jsou sluchaři a tlakaři. Zatímco ti první vyhledávají především co možná nejkvalitnější poslech, ti druzí zase rádi prožívají hudbu celým svým tělem, a to doslova.


Zde bychom rádi popsali několik základních variant ozvučení vašeho vozu :

Výměna reproduktorů a pořízení lepšího autorádia
Toto je základní krok, kdy za malé peníze dosáhnete daleko zajímavějšího hudebního požitku. Základní reproduktory montované do vozů sériově až na ojedinělé výjimky patří k těm úplně nejzákladnějším. Obecně platí pravidlo, že je lepší nejdříve vyměnit reproduktory a až poté rádio. U výměny reproduktorů bývá nárůst kvality citelnější, samozřejmě až na výjimky. Již v této době je dobré mít jasno, zda se bude automobil v budoucnu vybavovat zesilovačem.
U reproduktorů záleží na typu vozu. Dopředu je nejlepší dát reproduktory komponentní - především kvůli vysokým tónům. U zadních reproduktorů se nejčasteji dávají taktéž komponentní reproduktory - zvuk je pak dá se říci prostorovější a detailnější, nebo oválné - zde především obohatíme automobil o lepší basy, ale subwoofer tím určitě nezastoupíme.

Výměna reproduktorů spojená s napojením přes zesilovač
Mezi lidmi panuje mýtus, že zesilovač je dobrý pouze pro hlasitou hudbu, ale není tomu tak. Vzhledem k omezenému výkonu zesilovačů v autorádiích, kdy při vyšších hlasitostech dochází ke značnému zkreslení je zesilovač téměř nutností taktéž pro člověka, který si rád vychutnává především kvalitní, nikoliv hlasitou hudbu.

Výměna reproduktorů spojená s napojením přes zesilovač doplněná subwooferem
Mnoho lidí tvrdí, že subwoofer v automobilu je zbytečný - jsou to lidé, kteří nikdy subwoofer ve svém automobilu neměli. Ti, kteří jej jednou měli, již bez něj nedokáží hudbu poslouchat. Přijde jim nedokreslená a jaksi nekompletní - to hovoří za vše. Pokud to někdo myslí opravdu vážně, nesmí tuto nezbytnou součást kvalitní instalace opomenout.
Nejčastěji se přes zesilovač připojují všechny reproduktory uvnitř vozu. Velmi častá je ovšem i varianta, kdy přes zesilovač napojíme pouze přední reproduktory a subwoofer. Poté zadní reproduktory slouží pouze pro dokreslení prostorového zvuku.


Toto berte jenom jako hodně rychlý úvod k autohifi. Jakékoliv dotazy s vámi rádi zkonzultujeme a navrhneme instalaci šitou na míru do vašeho vozu úměrnou vašim přáním, nárokům i finančním možnostem.

Kategorie výrobků

Provozovatel

Ing. Milan Rychtr
Tel.: 774 456 146
ICQ: 161-053-657 ICQ status

infozavinacprodej-autohifi.cz

Máte-li libovolný dotaz neváhejte nás kontaktovat.

Mailing list

Chci být průběžně informován(a) o aktualitách eshopu.